Acı Kayısı Çekirdeği

Kanser öldürücü etkisiyle ön plana çıkan acı kayısı çekirdeği, sağlık açısından çok faydalı olarak görülmektedir
35.00 TL

Diğer Alternatifler

Hem kuru hem de yaş olarak tüketilmekte olan kayısının vücudumuza pek çok yararı bulunmaktadır. Bununla birlikte kayısının içinde bulunan çekirdeğin de faydaları bir hayli fazladır. İçerisinde bulunan amigdalin ya da B17 vitamini sayesinde kanserli hücrelerin oluşmasına, oluşan hücrelerin de genişlemesine engel olduğu söylenen; kanserin bıraktığı hasarları giderdiği de keşfedilen kısaca kanser öldürücü etkisiyle ön plana çıkan acı kayısı çekirdeği, sağlık açısından yaşanan birçok probleme de çözüm kaynağı olarak görülmektedir. Dünyada oran olarak %6 ile en fazla acı kayısı çekirdeğinde bulunan amigdalin maddesi kanser tedavisinde önleyici madde olarak kullanılmaktadır. Ayrıyeten sağlıklı hücreleri yenilemesi de diğer bir olumlu özelliğidir.

Kayısı meyvesi yenilerek vücudumuz içeriden bir etkileşim sağlarken çekirdeğin yağı da tenin iyileşmesine ve canlanmasına katkıda bulunacaktır. Diğer vitaminlerden de bolca barındıran acı kayısı çekirdeği, bağışıklık sistemini güçlendirici bir tesir de oluşturmaktadır. Ancak her gıda maddesinde olduğu gibi acı kayısı çekirdeğinin de belli bir oranda tüketilmesi yerinde olacaktır. Gereğinden fazla tüketildiğinde zehirleme özelliğine sahiptir. Günlük olarak 3-4 tane acı kayısı çekirdeği tüketmek, bu sayıyı aşmamak uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte acı kayısı çekirdeği tüketilirken karbonatlı su içilmesi de tavsiye edilen diğer bir husustur.  

Vücuda Sağladığı Diğer Faydalar

Kanser önleyici özelliği dışında acı kayısı çekirdeğinin vücuda sağladığı diğer faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yüksek kan basıncını dengelemeye yardımcı olmaktadır. Bu yüzden yüksek tansiyona sahip kişilerin tüketmesinde yarar bulunmaktadır.
  • Yağ olarak kullanıldığında vücutta selülit görünümünü azaltıp selülit oluşumunu önlemektedir.
  • Kayısı çekirdeği yağı; cildi nemlendirmekte, kırışıklık karşıtı bir etki oluşturmakta, cildin yaşlanmasını geciktirmektedir.
  • Sivilcelerin hızlı bir şekilde etkisini kaybetmesine sebep olmaktadır.
  • Kayısı çekirdeği yağı, ağrı kesici bir özelliğe de sahiptir.

 

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Bu ürün için henüz bir yorum yapılmamış.
Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır.
 
Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızıda içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz.
 
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız
 
Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür
 
Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 46 gün sonra yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.
 
Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.
 
Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir..

DİĞER ÜRÜNLER

Bu ürünlerde ilginizi çekebilir. TÜM ÜRÜNLER
Whatsapp destek hattı 0544 463 60 44