Malatya Dut Kurusu

Dut, taze olduğu kadar kuru olarak da tüketilmekten çok hoşlanılan bir meyve türüdür. 
25.00 TL

Diğer Alternatifler

Dut, taze olduğu kadar kuru olarak da tüketilmekten çok hoşlanılan bir meyve türüdür. Yaz mevsiminin bitimine doğru yenilmeye hazır olan dutlar, sağlık açısından birçok faydaya sahiptir. Kışın taze bir şekilde bulunamadığından yaz aylarında toplanıp kurutulan dutlar tüketilir. Bunlara kısaca dut kurusu denilmektedir. Dut kurusu sağlıklı atıştırmalık yönünden pek çok insanın beğenerek tükettiği tatlardandır. Böyle bir atıştırmalığın sağlık yönünden de çok faydalı olması insanları bu meyveye daha fazla yöneltmektedir.

Dut Kurusunun Faydaları

Dut kurusu, içerisinde B1, B2, C ve K gibi vitaminleri barındırır. Ayrıyeten demir ve kalsiyum gibi vücuda yararlı olan mineralleri barındırır. 1 avuç dut kurusu tüketmek, güne başlarken veya gün içinde vücuda oldukça faydalı vitaminlerin ve minerallerin depo edilmesini sağlamaktadır. Bu faydaları saymak gerekirse;

  • Dut kurusu, bol miktarda antioksidan içerir. Bu şekilde vücutta biriken bazı unsurlar idrar yoluyla atılır. İçerisinde bol miktarda C vitamini olması da bağışıklık sisteminin daha fazla güçlenmesini sağlar. Vücudun direnci de bu meyve sayesinde artar.
  • Soğuk algınlığı ve nezle problemlerinin önlenmesinde büyük rol oynar.
  • Dut kurusu, böbrek ve karaciğerlerin fonksiyonlarını daha iyi yerine getirmesi açısından katkı sağlar. Toksinleri vücuttan atma konusunda son derece yararlı olan dut kurusu, böbrek ve karaciğerlerin bu şekilde temizlenmesi hususunda ön ayak olur.
  • Kansızlıkla mücadele konusunda da birebirdir. Vücutta kan yapıcı bir etkiye sahip dut kurusu, kan dolaşımı konusunda vücudu rahatlatan bir yapıya sahiptir.
  • Dut kurusu, ölçülü bir şekilde tüketildiği takdirde kolesterol konusunda da oldukça yararlı bir yiyecektir. Gün içerisinde 1 avuç dut kurusu tüketilmesi, vücudun kolesterol düzeyinin düşmesine sebep olur. Bu durum, haliyle kalp sağlığı açısından oldukça mühim bir fonksiyonu icra eder.

 

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Bu ürün için henüz bir yorum yapılmamış.
Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır.
 
Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızıda içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz.
 
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız
 
Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür
 
Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 46 gün sonra yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.
 
Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.
 
Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir..

DİĞER ÜRÜNLER

Bu ürünlerde ilginizi çekebilir. TÜM ÜRÜNLER
Whatsapp destek hattı 0544 463 60 44