1000TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde kargo ücreti bizden.

0Sepetim

Tüm Kategoriler

Soyulmuş Elma Kurusu
Soyulmuş Elma Kurusu

Soyulmuş Elma Kurusu

Kuru Meyveler Kodu, URNKODU-57 Stok, Tükendi
Yaş olarak pek çok kişi tarafından çok fazla tüketilen elmanın kurusu da son dönemlerde oldukça fazla rağbet görmektedir. Elma; A, B, C vitaminlerini bünyesinde..tamamı
200.00₺

Bu ürünlerde ilgini çekebilir

Tüm ürünler

Ürün bilgileri

Soyulmuş Elma Kurusu

Soyulmuş Elma Kurusu

Yaş olarak pek çok kişi tarafından çok fazla tüketilen elmanın kurusu da son dönemlerde oldukça fazla rağbet görmektedir. Elma; A, B, C vitaminlerini bünyesinde barındırırken potasyum ve demir gibi mineraller açısından da oldukça zengindir. Lif içermesi yönünden de insanların hele ki diyet yapmayı seçenlerin sıklıkla tüketmeyi tercih ettiği meyvelerin başında gelir. Elma %88 oranında su içermektedir. Elmanın kurutulması sayesinde meyve uzun süre saklanır ve kolayca tüketilmesi sağlanmış olur. Elma kurusu, taze elma içinde bulunan vitaminlerin ve minerallerin daha konsantre bir hal almasına yol açar.

Elma Kurusunun Faydaları

Hayatımızın her zaman değişilmez meyvelerinden biri olan ve devamlı surette tükettiğimiz yiyeceklerin başında gelen elmanın kurusunun faydalarını saymak gerekirse şu maddeler halinde sıralayabiliriz:

  • Elma kurusu, sindirim sistemini düzenleyen ve metabolizmayı hızlandıran bir etkiye sahiptir.
  • Yoğun lif özelliği sayesinde tok tutar; bu yüzden kilo alma sorunu olan ve diyet yapan kişilere sıklıkla tavsiye edilir.
  • Lifli olması sebebiyle kabızlık sorununu çözücü bir gıdadır. Reflü, gastrit ve ülser gibi mide yanması rahatsızlıklarına karşı oldukça etkili bir yiyecektir.
  • Antioksidan özelliğiyle birlikte bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Kışın belli bir süre kaynatıldıktan sonra tüketilmesi pek çok uzman tarafından tavsiye edilmektedir.
  • Antioksidan özelliği sayesinde kansere karşı koruyucu bir etki gösterir.
  • Kanı temizler ve kolesterolü düşürmeye katkı sağlar. Tansiyon düşürücü bir özelliğe sahip olması nedeniyle yüksek tansiyon hastalarının yemesinde fayda vardır.
  • Vücuttaki suyun uzun süre korunabilmesini sağlar. Bu sebeple elmanın susuzluk giderici bir özelliği de bulunmaktadır.
  • Diş ve ağız sağlığı gibi hususlarda da faydalı olduğu söylenmektedir.

Elma kurusu, tek başına atıştırmalık olarak tüketilebileceği gibi kaynatılarak çayı da tüketilebilmektedir. Bu şekilde tüketilmesi de oldukça yarar sağlar.

 

Bu fırsatları kaçırmayın

Tüm ürünler