Soyulmuş Elma Kurusu

Yaş olarak pek çok kişi tarafından çok fazla tüketilen elmanın kurusu da son dönemlerde oldukça fazla rağbet görmektedir.   
%10 indirim
30.00 TL 27.00 TL

Diğer Alternatifler

Yaş olarak pek çok kişi tarafından çok fazla tüketilen elmanın kurusu da son dönemlerde oldukça fazla rağbet görmektedir. Elma; A, B, C vitaminlerini bünyesinde barındırırken potasyum ve demir gibi mineraller açısından da oldukça zengindir. Lif içermesi yönünden de insanların hele ki diyet yapmayı seçenlerin sıklıkla tüketmeyi tercih ettiği meyvelerin başında gelir. Elma %88 oranında su içermektedir. Elmanın kurutulması sayesinde meyve uzun süre saklanır ve kolayca tüketilmesi sağlanmış olur. Elma kurusu, taze elma içinde bulunan vitaminlerin ve minerallerin daha konsantre bir hal almasına yol açar.

Elma Kurusunun Faydaları

Hayatımızın her zaman değişilmez meyvelerinden biri olan ve devamlı surette tükettiğimiz yiyeceklerin başında gelen elmanın kurusunun faydalarını saymak gerekirse şu maddeler halinde sıralayabiliriz:

  • Elma kurusu, sindirim sistemini düzenleyen ve metabolizmayı hızlandıran bir etkiye sahiptir.
  • Yoğun lif özelliği sayesinde tok tutar; bu yüzden kilo alma sorunu olan ve diyet yapan kişilere sıklıkla tavsiye edilir.
  • Lifli olması sebebiyle kabızlık sorununu çözücü bir gıdadır. Reflü, gastrit ve ülser gibi mide yanması rahatsızlıklarına karşı oldukça etkili bir yiyecektir. 
  • Antioksidan özelliğiyle birlikte bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Kışın belli bir süre kaynatıldıktan sonra tüketilmesi pek çok uzman tarafından tavsiye edilmektedir.
  • Antioksidan özelliği sayesinde kansere karşı koruyucu bir etki gösterir.
  • Kanı temizler ve kolesterolü düşürmeye katkı sağlar. Tansiyon düşürücü bir özelliğe sahip olması nedeniyle yüksek tansiyon hastalarının yemesinde fayda vardır.
  • Vücuttaki suyun uzun süre korunabilmesini sağlar. Bu sebeple elmanın susuzluk giderici bir özelliği de bulunmaktadır.
  • Diş ve ağız sağlığı gibi hususlarda da faydalı olduğu söylenmektedir.

Elma kurusu, tek başına atıştırmalık olarak tüketilebileceği gibi kaynatılarak çayı da tüketilebilmektedir. Bu şekilde tüketilmesi de oldukça yarar sağlar.

 

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Bu ürün için henüz bir yorum yapılmamış.
Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır.
 
Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızıda içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz.
 
Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız
 
Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
 
Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür
 
Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 46 gün sonra yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.
 
Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.
 
Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir..

DİĞER ÜRÜNLER

Bu ürünlerde ilginizi çekebilir. TÜM ÜRÜNLER
Whatsapp destek hattı 0544 463 60 44